معرفی میوه هلو :

هلو که نام دری آن شفتالو میباشد میوه ی آبدار و دارای هسته سخت است,گوشت میوه زرد و سفید است

و پوست روی آن مخملیست.یکی از میوه هایی که تا حد امکان به هلو شباهت دارد شلیل است.ارتباط هلو

و شلیلها تا حدی است که در واقع گاهی اوقات محصولات هلو حاوی تعداد کمی شلیل است و برعکس.

شلیل در واقع نوعی هلو با ژن مغلوب است که میوه های بدون کرک تولید میکند.

خواص میوه هلو :

  1. هرچقدر که هلویتان قرمز و نارنجی تر باشد بدین معنی است که فلاونوئیدهای آن بیشتر است, این آنتی اکسیدان برای بهبود عملکرد ویتامین C در بدن لازم و ضروری است.باید بدانید که ویتامین C از بدن در برابر بیماری های ویروسی و باکتریایی محافظت کرده و باعث جذب بیشتر آهن می شود.این ویتامین همچنین خاصیت آنتی اکسیدانی قوی دارد و به رادیکال های آزاد اجازه نمی دهد که به سلول های پوست آسیب بزند.اگر می خواهید سیستم ایمنی بدنتان را برای فصل سرما بیش از پیش قوی کنید زیاد هلو نوش جان کنید.
  2. هلو از ۸۷ درصد آب تشکیل شده است و به این ترتیب باعث تامین آب بدن شده و به دفع توکسین ها و یا همان سموم بدن کمک زیادی می کند.
  3. هلو سرشار از فیبرهای محلول درآب است که باعث هضم راحت غذا و بهبود گوارش می شود.این میوه آبدار علاوه بر پیشگیری از یبوست و کاهش خطر ابتلا به سرطان کولون به پیشگیری از ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی نیز کمک میکند.
  4. فیبرهای موجود در هلو برای کنترل دیابت نوع ۲ و همچنین کنترل اشتها فوق العاده است , در واقع باید بدانید که فیبرهای غذایی این توانایی را دارند که با کلسترول خون و سموم بدن مقابله کنند.
  5. باید بدانید که این فیبرها به محض ورود به معده حجیم شده و بخش زیادی از معده را اشغال می کند در نتیجه یک ضد اشتهای خوب و طبیعی محسوب می شود,برای اینکه فیبر بیشتری نصیبتان شود پوست هلو را بدقت شسته و با پوست میل نمایید.
  6. عصاره هلو به عنوان یک ترکیب آرایشی استفاده می شود و به خاطر اینکه حاوی خواص نرم و احیا کنندگی است,در واقع ویتامین های بیشمار این میوه مانند ویتامین A  , پیش ساز ویتامین A و ویتامین های C,B,E  قدرت احیا کنندگی و محافظتی بالایی به این میوه میدهد به طوری که باعث افزایش مقاومت و بالا بردن خاصیت ارتجاعی آن می شود و درنتیجه پیری زودرس به جان سلول های پوست نمی افتند.